Zajímavosti

Zajistíme vše abyste mohli neomezeně objevovat a užívat si krásy Seychelských ostrovů. Přejete si českou posádku? Zajistíme aby se o vás postarala od první až do poslední chvíle vaší vysněné dovolené. Naše lodě kotví přímo na ostrově Mahé v přístavu Viktoria, ale není problém lod přistavit kam si budete přát tak abychom pro vás zajistili co největší komfort. Budete v centru dění!

Vody Indického oceánu obklopující souostroví Seychely se vyznačují extrémně barevným a rozmanitým prostředím – stavbou dna, bohatstvím korálů a fauny. Jsou skvělým místem k potápění a objevování světa korálových útesů. Kromě pláží a krásných exotických krajin je potápění největší atrakcí ostrovů.

Potápění na pobřeží Seychel je teoreticky možné po celý rok. Při výběru nejlepších podmínek však zvažte sezónní vítr, viditelnost, umístění konkrétních ostrovů a také roční období, kdy se objeví nejvíce druhů ryb, které chceme pozorovat.

Nejlepší potápěčské podmínky se vyskytují v dubnu, květnu, říjnu a listopadu. Teplota vody je pak kolem 29 °C a viditelnost je vynikající (až 30 metrů). Dobré podmínky jsou také v prosinci a lednu. Pouze povrch oceánu může být rozrušen kvůli severozápadním větrům.

Ve vodách obklopujících Seychely se vyskytuje více než 1000 různých druhů ryb a dva druhy mořských želv. Mezi nejzajímavější ryby patří žraloci velrybí, manty, ryby z čeledi legulaceae, barakuda, žraloci útesoví, kladivoví či delfíni.

Pokud využijete pronájem katamaránu, může se vám velmi jednoduše naskytnout příležitost doprovodu stáda delfínu. Mezi velké atrakce patří také potápění a šnorchlování se želvami.

Diving centers

Mahé

Blue Sea Divers
Beau Vallon, Mare Anglaise
+248 252 60 51
www.blueseadivers.com

Ocean Dream Divers
Mare Anglaise
+248 258 51 51
www.oceandreamdivers.eu

Dive Resort Seychelles
Anse La-Mouche
+248 437 20 57
www.scubdiveseychelles.com

Big Blue Divers
Elizabeth Fideria
+248 426 11 06
www.bigbluedivers.net

Seychelles Underwater Centre
Beau Vallon
+248 424 71 65
http://www.diveseychelles.com.sc

Praslin

Whitetie Divers
Paradise Sun Hotel, Cote d’Or
+248 251 42 82
www.whitetipdivers.com

Octopus Diving Center
Anse Volbert, Cote d’Or
+248 423 26 02
www.octopusdiver.com

Hawksbill dive center
Baie St. Anne
+248 271 91 50
www.hawksbilldivecenter.com

10 nejkrásnějších pláží

Anse Lazio Praslin

Tato pláž se nachází na severu Praslin a Lonely Planet je považována za nejlepší pláž na ostrově Praslin a jednu z nejlepších v celém souostroví. Má čistou vodu a krásnou krajinu, která přitahuje velkou část turistů. Pláž je obklopena velkými žulovými kameny. Voda je poměrně hluboká, takže plavčík je často přítomen. Toto místo má dobré podmínky pro koupání a šnorchlování.

Anse source D`Argent LA Diguel

Číslo jedna z fotografovaných seychelských pláží. Přivítejte jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Zcela zaslouženě. Anse Source D'Argent je jedinou pláží, kde musíte zaplatit přístupový poplatek, protože se nachází v národním parku. Cesta na pláž vede přes banánová a vanilková pole, která se pak promění v charakteristické žulové skály. Nejsou zde žádné hotely, můžete však pít kokosovou vodu přímo z kokosů v jednom z plážových barů. Voda je klidná,nejsou zde žádné vlny. Barevné ryby lze obdivovat na samém okraji pobřeží. Je to ideální místo pro plavání a šnorchlování.

ANSE COTE D’OR (VOLBERT) · PRASLIN

Dlouhá, široká pláž s jemným pískem. Přestože je Praslin jedním z nejpopulárnějších, je docela klidný, bez davů. Barva oceánu, modré a zelené odstíny, nádherně kontrastuje s bílým pískem. Vstup do vody je mírný a písčitý. Malé vlny z ní dělá ideální pro plavání s velkým potěšením. Tady je snadné plavat i při odlivu. Navíc neexistují žádné mořské řasy jako na opačné straně ostrova.

ANSE SEVERE · LA DIGUE

Severní pláž na ostrově La Digue. Pláž je dlouhá a písčitá. Na břehu je spousta korálů. To je pravděpodobně nejlepší místo pro šnorchlování, zejména záliv na samém začátku. Ryby, želvy, ... objevíte svěží podmořský život. Hladina vody se mění, takže může být mělká pro začátečníky a stejně tak i hluboká pro zkušené plavce.

BAIE LARAIE · CURIEUSE

Jedna z pláží na ostrově Curieuse. Pláž je tichá a klidná. Na písku je trochu mořských řas, ale voda je křišťálově čistá a obrovské kameny umocňují krásu tohoto místa. To je skvělé místo pro plavání a šnorchlování. Voda skrývá hejna malých ryb a krásných korálů. Kromě toho je toto místo známé pro populaci velkých humphead parrotfish, dorůstající až 1,2 m na délku. Můžete zde strávit dlouhou dobu a vychutnat si krásu všude kolem.

ANSE ST JOSE · CURIEUSE

Azurová voda, bílý měkký písek, široká a malebná pláž… Můžete se projít po pláži, opalovat se, nebo plavat ve vodě s malými barevnými rybami. Anse St. Jose je známá pro obří želvy Aldabra. Pokud budete mít štěstí, můžete je vidět, jak pokládají vejce. Pláž

ANSE PATATES · LA DIGUE

Malá pláž na severu La Digue, hned za Anse Severe, vedle hotelu Patatran Village. Mimořádně okouzlující, obklopena palmami, opírající se o vodu s velkými balvany,  které jsou charakteristické pro seychelskou krajinu. Je známá silným proudem a velkými vlnami. Voda se zde prohlubuje poměrně rychle, kvůli nedostatečné ochraně korálových útesů. Plavání se doporučuje pouze v blízkosti pobřeží. Pláž je přístupná pouze ze země, pěšky, na kole, nebo autem.

GRAND ANSE · LA DIGUE

Krásná pláž, extrémně malebná a nebeská s dlouhým širokým písečným pobřežím a obrovskými kameny na každé straně. Vysoké vlny znemožňují plavání, což je uvedeno na výstražné tabuli přímo u vchodu. Je však ideální pro opalování a surfování. Pláže z této strany ostrova nemají žádné krytí v podobě jiných blízkých ostrovů, a tak jsou vystaveny drsnému oceánu a velkým vlnám. Nicméně rozhodně stojí za to sem přijet a vidět toto místo.

ANSE INTENDANCE · MAHÉ

Anse Intendance je divoká pláž na jihu Mahé. Je to perfektní kombinace bílého písku a obrovských žulových balvanů. Vzhledem k rychlému odlivu a přílivu se nedoporučuje plavat daleko. Neexistuje ani žádný korálový útes, který by bylo možné objevit. Nicméně pláž je obklopena obrovskými palmami, můžete slyšet zpívající ptáky a obdivovat barevné květiny. Protože je zde jen málo turistů, můžete si odpočinout a strávit klidný den. Je to skvělé místo pro fotografování a zde pořízené snímky jsou neodolatelné.

ANSE GEORGETTE · PRASLIN

Anse Georgette je jednou z nejkrásnějších pláží na Seychelách. Je malá a dechberoucí. Nachází se v oblasti hotelu Constance Lemuria. Vzhledem k tomu, že pláže na Seychelách jsou veřejné, každý může přijít do Anse Georgette. Je zde jen málo turistů a pláž poskytuje různé scenérie a pohledy na tvary skal. Vaše fotografie s perfektním zlatým pískem, křišťálově čistou vodou a tropickými palmami budou nezapomenutelné.

COCO de Mer

Rostou jen na jediném místě na světě. Jsou největší, nejtěžší a také trochu sprosté. Ale suďte přírodu za to co vytvořila. Zveme vás do jednoho z národních parků na Seychelách, kde rostou endemická palma Coco de mer.

Jídlo & pití

Seychelská kuchyně je založena na čerstvých a přírodních surovinách. Přední část jídla hrají ryby a mořské plody z okolních vod, jako je tuňák, bonito, mořský okoun, humr atd.

Nejoblíbenějšími nápoji jsou kokosová voda, čerstvé džusy a mléko s dlouhou trvanlivostí. Za zmínku stojí také alkoholické nápoje, jako je palmové víno calou, bakka, rum a piva Seybrew a Eku vyráběná v zemi.

Na mnoha plážích najdete bary, kde můžete vyzkoušet čerstvě vymačkané džusy a regionální nápoje.

Vzhledem k tomu, že Seychely byly ovlivněny mnoha různými kulturami, existuje velká rozmanitost restaurací, od příležitostného po dobré jídlo. Návštěvníci si mohou vyzkoušet kreolskou, italskou, francouzskou, indickou a čínskou kuchyni na Mahé, Praslin a La Digue.

Sailing

Níže naleznete kotvící body pro větry SE a NW, oblasti s malou hloubkou a kde je kotvení zakázáno. Klikněte a dozvíte se více!

Golf

Začněte balit golfové bagy. Přímo v srdci Indického oceánu najdete hned dvě golfová hřiště. Jedno z nich, The Seychelles Golf Club, leží na východním pobřeží hlavního ostrova Mahé, u vesničky Anse aux Pins. Jde o menší hřiště s devíti jamkami, par 68. Kromě fantastických výhledů na zelené kopce v okolí jsou humorným zpestřením místní krabi. Rádi vám uloupí míček a utečou s ním jako se svou kořistí pryč.

Seychelles Golf Club je otevřený po celý rok. Ještě větší potěšení vás čeká na golfovém hřišti Lemuria Resort na ostrově Praslin. Osmnáct jamek, par 70. O jeho unikátnosti svědčí fakt, že bylo zařazeno mezi deset nejkrásnějších golfových resortů na světě a celá řada dalších ocenění. Na obou hřištích si můžete domluvit lekce s instruktorem

Počasí a klima

Aktuální počasí

Klima

Seychely jsou požehnány teplým vlhkým tropickým a dokonalým klimatem s osvěžujícím vánkem. Celoročně těží z vysokých letních teplot. Denní teplota se pohybuje mezi 24 °C a 31 °C. Srážky jsou malé, což vytváří ideální podmínky pro dovolenou. Existují dva protichůdné monzúny, které mají velký vliv na počasí a vítr.

Severozápadní monzun:
Od listopadu do března
Průměrná rychlost větru 15—22 km/h (9—14 mph)
Teplejší počasí s vyššími srážkami a vlhkostí

Jihovýchodní monzun:
Od května do října
Průměrná rychlost větru 19—37 km/h (12—23 mph)
Sušší počasí

seychely — praha

Poznejte náš svět
Odebírejte zpravodaj